![](https://dobrobud.com.ua/files/media/2023/06/henry-co-3cokbdfnafg-unsplash.jpg)
На сьогоднішній день одним з найбільш часто використовуваним матеріалом у ремонті, реконструкції чи будівництві є гіпсокартон. Легкі та міцні гіпсокартонні листи ідеальні для створення міжкімнатних перегородок, обшивки підвісних стель, формування аркових конструкцій, ніш у стінах, підлоги та навіть декоративних елементів, таких як каміни.
Гіпсокартон — це будівельний матеріал у вигляді листів, створений на основі гіпсу, обрамленого шарами картону. Для покращення характеристик гіпсового сердечника, таких як міцність і щільність, до складу додають різноманітні домішки, які підвищують його експлуатаційні властивості. Картон забезпечує матеріалу жорсткість, а також служить ідеальною основою для фінішної обробки (фарбування, шпалери, плитка тощо). В результаті отримуємо продукт, який одночасно володіє гнучкістю і міцністю.
Переваги монтажу гіпсокартону
Звичайно, цей матеріал, як і будь-який інший має свої переваги та недоліки. Проте, його властивості унікальні: нешкідливий для здоров’я, підтримує мікроклімат, має звукоізоляційні властивості, є чудовою основою для різних оздоблювальних робіт, легкий в монтажі та має невисоку вартість.
В умовах, коли будівельна галузь насичена токсичними хімічними матеріалами, гіпсокартон вирізняється своєю екологічністю. Він не містить шкідливих для здоров’я речовин та не виділяє летючих сполук. Більш того, цей матеріал здатен підтримувати оптимальний рівень вологості в приміщенні, вбираючи надлишкову вологу і повертаючи її в сухе повітря.
Гіпсокартон також відзначається хорошими теплоізоляційними властивостями, що робить його альтернативою натуральній деревині.
Ще однією важливою перевагою є його технологічність. Гіпсокартон легко піддається обробці: гнеться, ріжеться, свердлиться, шпаклюється та фарбується. Крім того, його можна використовувати протягом усього року, що є важливим для будівельних робіт, які ведуться без зупинок на зимовий період. Спеціальні добавки до гіпсу підвищують вологостійкість та вогнетривкість матеріалу, що робить його ще більш універсальним.
Гіпсокартон: види, застосування
Також до вибору такого матеріалу слід підходити з відповідальністю, оскільки виробники для кожного окремого випадку пропонують конкретний вид гіпсокартону.
На сучасному будівельному ринку представлено кілька видів гіпсокартону:
- для стін
- для стелі
- арочний
Стіновий гіпсокартон фактично застосовується для оздоблення стін та монтажу легких перегородок. Товщина цього матеріалу складає 12,5 мм.
Стельовий гіпсокартон (ГКЛ) тонший на 3 мм, його товщина становить 9,5 мм. Він використовується для обшивки підвісних стелів, включаючи багаторівневі конструкції.
Арочний гіпсокартон є ще тоншим — його товщина лише 6,5 мм. Цей унікальний матеріал тим, що його можна легко згинати після змочування, надаючи йому потрібну криволінійну форму. Після висихання він зберігає свою міцність.
Також всі види гіпсокартону за товщиною діляться і за фізичними властивостями:
1.Стандартний гіпсокартон (ГКЛ) — це основний матеріал для внутрішнього оздоблення приміщень із сухим або нормальним рівнем вологості.
2.Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ) завдяки спеціальному просоченню практично не вбирає вологи, тому його потрібно використовувати у ванних кімнатах, підвалах, на балконах і лоджіях. До того ж цей матеріал стійкий до утворення цвілі та грибка.
3.Вогнетривкий гіпсокартон (ГКЛО і ГКЛВО) використовують на ділянках приміщень з підвищеним рівнем пожежної небезпеки. Його часто застосовують для облицювання конструкцій поблизу печей та камінів. Секрет його стійкості до високих температур виникає в складі: окрім гіпсу, в матеріалі міститься вогнетривка глина та жаростійка склосітка. Такі листи здатні витримувати вплив відкритого вогню до 45 хвилин, у той час як стандартний гіпсокартон витримує лише до 20 хвилин.
Крім картону, на поверхню гіпсокартонних листів може бути нанесене полімерне покриття. Це особливо популярні ламіновані вініловою плівкою листи, які доступні в понад 300 варіантах декору і не потребують додаткової фінішної обробки. Вони також стійкі до вологи.
Стандартні розміри листів гіпсокартону (будь то звичайний, вологостійкий чи вогнетривкий) — 2,5 метра в довжину і 1,2 метра в ширину, що дає площу близько 3 м². Обрізати такі листи до потрібного розміру не стає труднощів.
Щоб не розгубитися серед різновидів гіпсокартону, варто звертати увагу на колір листів, який вказує на їхні властивості. Звичайний гіпсокартон покритий сірим папером, вологостійкий – має зеленуватий відтінок, а вогнетривкий – рожевий.
Проте не варто покладатися на вологостійкість ГКЛВ. Він не підходить для приміщення із високою вологістю. У таких випадках краще вибирати матеріали, як-от пластик, керамічну плитку або вироби з кольорового металу.
При виборі гіпсокартону слід перевірити якість листів. Вони не повинні мати пошкоджень, таких як відклеєний папір, тріщини, сколи на кутах або ознаки розшарувань.
Наші спеціалісти використовують лише гіпсокартон перевірених часом виробників з врахуванням його властивостей та технічних характеристик, гарантуючи відмінну якість виконання робіт.
Монтаж профілю під гіпсокартон
Гіпсокартонні листи (ГКЛ) підходять для оздоблення як стін, так і стель. Для їх кріплення використовуються алюмінієві профілі або дерев’яні бруси, які монтуються з певною відстанню: на стелях 35-45 см, на стінах — 60 см.
Для підвісних стель з гіпсокартону, крім основних профілів, потрібні додаткові підвісні елементи, які дозволяють закріпити горизонтальні конструкції.
Інструменти для монтажу гіпсокартону
Щоб правильно встановити гіпсокартон у Львові, потрібна точність та спеціальні інструменти для контролю рівня поверхні та розмітки місць кріплення:
- Будівельний рівень
- Косинець
- Олівець
- Рулетка
Для свердління отворів у кам’яних стінах використовується перфоратор. Також знадобляться:
- Рубанок для обробки дерев’яних елементів
- Ножиці по металу
- Різак по гіпсокартону
- Шуруповерт
Ці інструменти допоможуть надійно закріпити ГКЛ на стінах та стелях.
Монтаж гіпсокартону на стелю чи стіну?
Часто виникає питання, що варто покривати першим — стіни чи стелю. Відповідь залежить від типу кріплення каркаса. Найкраще спочатку монтувати каркас для стелі, оскільки після обшивки стін це може бути складніше.
Монтаж гіпсокартону на стелю
Монтаж гіпсокартону відбувається у два етапи:
- Розмітка. Проводиться визначення рівня стелі з урахуванням її нерівностей. Починають з найнижчої точки стелі, розмітку роблять з кроком в 40 см.
- Кріплення. Профілі розміщують по попередній розмітці у вигляді сітки для надійного закріплення підвісних елементів.
Каркас підвісної стелі
Каркас можна виготовити з дерева, металу або оцинкованого профілю. Останній є найбільш надійним варіантом. Для створення рівної основи, напрямні кріпляться з відстанню не більше 50 см. Листи гіпсокартону нарізаються за розміром і закріплюються саморізами.
Монтаж стін з гіпсокартону
Оздоблення стін гіпсокартоном схожа на процес кріплення на стелю, але з деякими особливостями. Відстань між профілями має бути 50 см, а розмітка проводиться з кроком 60 см. Перш ніж розпочати монтаж, стіни повинні бути очищені від старих покриттів і оброблені антисептиками.
Завершення робіт: затирання швів
Фінальний етап включає затирання швів між листами за допомогою армованої сітки і шпаклівки. Цей процес забезпечить рівну поверхню для подальшої обробки.
Що входить в послугу
- влаштування каркасу
- обшивання каркасу гіпсокартонними листами
- заробка швів
Покрокові дії
01
Консультація по телефону чи в месенджерах
02
Виїзд інженера чи спеціаліста
03
Заміри об’єкта
04
Складання кошторису робіт та матеріалів
05
Підписання договору та узгодження термінів робіт
06
Виконання робіт
07
Прибирання та вивіз сміття
08
Підписання акту виконаних робіт та використаних матеріалів