Вдалий вибір огорожі – естетика та функціональність

Вдалий вибір огорожі – естетика та функціональність

Огорожа будинку, території – важливий етап будівництва не лише з естетичної точки зору. Адже, призначення огорожі – відділяти одну ділянку від іншої, одну господарську зону від другої. Вона повинна володіти і рядом функціональних характеристик, бути надійною, довговічною, зрештою зручною. Великі промислові об’єкти (виробництва, склади, ін.) зобов’язані огороджувати територію згідно наказу Держбуд контроль нагляду. Беручи до уваги вартість цих об’єктів, собівартість такого огородження не несе значних матеріальних витрат. Щодо приватного будівництва, то у цьому випадку, ціна огороджуваних конструкцій є більш суттєвою у співвідношенні до загальної вартості усіх будівельних робіт.
З видом огорожі правильно визначатись на початковій стадії будівництва, оскільки це зекономить приблизно 15% коштів. Це пов’язано із більшими витратами матеріалів, оплатою спеціалізованим бригадам, упорядкуванням самої ділянки у разі зведення огорожі після завершення будівництва.
У будь-якому випадку залишається питання вибору виду огорожі. Розглядаючи його, насамперед фокусуємо увагу на конструктивних рішеннях, на використанні тих чи інших матеріалів і не забуваємо про гармонію з архітектурою будинку та ландшафтним оточенням.
Огорожі складаються з елементів що несуть і що огороджують. Стовпи і прикріплювальні до них жердини, дріт, рамки, інше – це несучі конструкції. А орештування здійснюють із дощок, цеглин, металу, жердин і т. п.
Загалом, виходячи з матеріалів, які використовують, існують такі основні види огородження:

1) Кам’яні огорожі – це зведена на відповідному фундаменті стіна, викладена з бутового, бортового чи природного каменю. Опорні стовпи з каркасом із залізобетонного стриження в кам’яному чи цегляному обрамленні. Така огорожа не лише красива, але й довговічна та якісна. Оскільки вибір порід каменю, текстур та кольорової палітри досить широкий, то можна легко обрати необхідний стиль.

2) Цегляні огорожі. Кладка повинна бути виконана професійно, з доброякісної цегли і розчину. Така огорожа – довговічна (термін експлуатації близько 50 років), не вимагає ніякого обслуговування, тобто не потрібно фарбувати, змащувати чи протирати. Вона надає ділянці відчуття стабільності, добротності.

3) Оштукатурені огорожі. Їх виконують у тому ж стилі та матеріалі, що і будівля. Вони естетичні, мають широкий вибір гами кольорів та матеріалів і створюють відчуття стильової єдності житлового простору. Проте, потребують періодичного і досить дорогого ремонту та реконструкції.

4) Дерев’яні огорожі. Існують прозорі та непрозорі огорожі з дерева. Загалом вони екологічні, естетичні, добре поєднуються з іншими матеріалами, зокрема, цеглою, каменем, металевими конструкціями. Прозорі огорожі не створюють відчуття замкнутості простору, забезпечують доступ сонця та вітру на ділянку. Глухі чи непрозорі огорожі, в свою чергу, створюють відчуття затишку, комфорту у ландшафтному середовищі за рахунок природного походження. Щодо експлуатаційних якостей, то у таких огорожах є можливість швидкої заміни пошкоджених елементів. Проте, наприклад, прозорі не зовсім придатні для розміщення поблизу дороги з інтенсивним рухом через відсутність шумоізоляційних властивостей. Також огорожі з дерева менш довговічні (10-15 років) та більш трудомісткі у догляді в порівнянні з іншими видами.

5) Металеві огорожі. Є різних видів, а саме:

– огорожі з металевої сітки достатньо довговічні (близько 20 років), недорогі та прості в установці. Металева сітка є різної ширини і довжини, дрібна та з великими чарунками. Вона також буває сталева, оцинкована та з вініловим покриттям. Найбільш довговічна – стальна з гальванічним цинковим покриттям, а от вінілова вигорає на сонці та може розтріскуватись від перепаду температур. Сітку натягують на стовпи-стійки (азбестоцементні чи металеві труби) з інтервалом 3,5 метра. Для більш естетичного та завершеного зовнішнього вигляду стовпи іноді прикривають декоративними накладками та по краях сітки пускають дерев’яні рейки або дошки. Також є огорожі із сітки натягнутої на металеві рами.

– огорожі з металевого профілю набувають все більшого поширення. Таку огорожу можна встановлювати з використанням стовпів або без них, в залежності від характеру місцевості. Самі стовпи теж можуть бути з різних матеріалів (камінь, бетон, ін.), що дозволяє узгодити огорожу з дизайном будинку, ландшафту. Переваги огорожі з профнастилу у можливості індивідуального підходу, стильності, міцності, невеликій вазі. Тут необмежений вибір кольорової гами, конфігурацій та параметрів секцій. Матеріал простий у монтажі, доступний по ціні, надійний в експлуатації, стійкий до природних перепадів температур, не вимагає додаткового догляду, довговічний (більше 15 років), а ще добре закриває територію від стороннього спостерігання та забезпечує хорошу звукоізоляцію.

– огорожі із зварених грат виготовляються в заводських умовах і встановлюються на ділянці на металеві чи кам’яні стовпи болтами чи зварюванням. Металеві грати можуть бути різних форм, матові чи поліровані і т.п. Також їх поєднують з іншими матеріалами: каменем, цеглою, деревом. Ці огорожі надзвичайно довговічні і стійкі до механічних пошкоджень. Проте, їх необхідно періодично чистити та фарбувати.

– ковані або зварні металеві огорожі. Їх декоративні елементи органічно вписуються у будь-яку архітектурну композицію. Особливо красиво вони дивляться на фоні світлих будівель. Вдало підібрана кована чи зварна металева огорожа буде надійною прикрасою, що створить затишок та комфорт приватного володіння. Такі огорожі виконують у різних стилях. Це як класицизм, так і бароко та модерн. Обираючи один з них варто виходити із архітектури будівлі, а також враховувати розміри будинку та ділянки.

6) Бетонні огорожі – довговічні, міцні, доступні за ціною та швидкі в монтажі. Мінусом є сірий колір залізобетонних плит, що не прикрашає ділянку. Проте, якщо обрати рідкий бетон, то він випускається будь-яких забарвлень і його можна декорувати гранітом, мармуром чи керамікою.

7) Полікарбонатні огорожі. Цей матеріал є новим в оздобленні огорож. Він забезпечує відчуття відкритості, прозорості. Для стилістичного доповнення можуть використовуватись і такі матеріали як метал, ковані елементи, цегла та камінь. Полікарбонат, як матеріал є екологічно не шкідливим, легким та естетично привабливим.

8) Огорожі обличковані декоративними плитками, тобто штучними матеріалами такими як клінкерна, силікатна чи керамічна плитка з великим асортиментом кольорів та фактур. Вони функціональні, надійні в експлуатації, доступні за ціною, швидкі у встановленні та естетично привабливі.

І на закінчення, яку б огорожу для Вашої садиби, ділянки, чи будинку Ви не обрали, головне, почуватися на своїй території комфортно, затишно та надійно.

Дізнайтесь більше про

Читайте також