Тепла підлога – комфорт і здоров’я

Тепла підлога – комфорт і здоров’я

Одним з найбільш важливих факторів комфорту в будинку є тепло. Сьогодні при постійному збільшенні витрат на обігрів житла ми хочемо, щоб у нашому помешканні було тепло, але коштів ми витрачали менше.

Вибір оптимальної системи опалення потребує особливої уваги. Особливо, коли обігрів житла є неекономним чи існує проблема з недостатньо теплими радіаторами в зимовий час, їх корозією. Таким альтернативним вирішенням даних проблем може бути встановлення системи “тепла підлога”, тобто підлоги з підігрівом. Даний вид опаленння може бути як основним, так і додатковим джерелом тепла в помешканні. Особливо незамінною тепла підлога є у приміщеннях, де улаштовано холодну кахельну плитку.

Підлога з підігрівом має ряд суттєвих переваг над традиційною радіаторною системою опалення, а саме:
– приміщення нагрівається рівномірно знизу вверх. Циркуляція теплових потоків змінюється, оскільки найтеплішим місцем в помешканні стає підлога. Це найбільш комфортно для дитячої кімнати, спальні, кухні, санвузлів;
– економніша, завдяки датчикам регулювання температури зменшуються витрати на опалення;
– кількість пилу менша, через відсутність конвективного руху повітря;
– не забирає площі кімнати, що особливо актуально для квартир.

У сучасному будівництві існують два види теплої підлоги:
1. Водяна – обігрів здійснюється за допомогою гарячої води в трубах.
2. Електрична – джерелом подачі тепла є електрика.

Водяна тепла підлога
Цей вид опалення використовують більше в приватних будинках чи квартирах з автономним опаленням. Оскільки джерелом гарячої води служить або система центрального опалення або газовий котел, встановлений безпосередньо в квартирі чи будинку, цю систему не можна підключати у багатоповерхівках з централізованим теплопостачанням. Також недоліком є складність при установці та досить висока вартість монтажу. Проте, водяний підігрів підлоги має і безліч переваг:
– економія електроенергії 20-30% в житлових будинках;
– не впливає на вологість повітря;
– відсутнє електромагнітне поле, що може відображатись на самопочутті людини.
Система водяної теплої підлоги включає в себе труби, котел, насос для циркуляції води, терморегулятор з датчиком температури та колектор. Основним елементом є труби, які укладають та заливають стяжкою. Труби в свою чергу можуть бути різного діаметру та виготовлені з різного матеріалу (металопластикові, полімерні, мідні).

Електрична тепла підлога
Цю систему можна використовувати як в багатоповерхівках, так і в приватних будинках. Вона розрізняється в залежності від елементу, що нагріває поверхню на:
1. Кабельну.
2. Плівкову (інфрачервону).

Кабельна тепла підлога передбачає улаштування електричного кабелю. В свою чергу, можна використовувати резистивні (одножильні чи двожильні) та саморегульовані кабелі. Недоліком одножильного кабелю є випромінювання ним електромагнітного поля, проте і вартість його значно нижча. Двожильний має менший рівень випромінювання, проте і дорожчий. Саморегулюючий кабель змінює потужність нагрівання в залежності від температури та вартість його висока, тому і застосовується рідко.
Різновидом кабельної теплої підлоги є система термомат. Це тонкий двожильний кабель, закріплений з певним кроком на сітці. Основою термомату є екологічно чиста сітка із скловолокна, яка додатково армує конструкцію підлоги. Ці нагрівальні мати можна монтувати безпосередньо на бетонну стяжку чи в шар клею для плитки, коли для покриття підлоги використовується плитка і навіть на старий кахель при реконструкції. Отже, перевагами даної системи є її товщина (до 3мм), що практично не збільшує висоту підлоги та легкість монтажу.

Плівкова система підігріву працює на принципі інфрачервоних нагрівачів, які рівномірно розподіляють тепло. Електричний струм проходить через тонку полімерну плівку, яка при нагріванні до заданої температури випромінює хвилі в довгохвильовому інфрачервоному діапазоні. На сьогоднішній день існує безліч виробників інфрачервоної плівки, які патентують різні види плівкових резисторів в тому числі із застосуванням карбонових нанотрубок, срібла, міді. Ця підлога має безліч переваг:
– висока енергоефективність, оскільки в тепло перетворюється до 99% енергії, що споживається;
– інфрачервоне світло має позитивний вплив на організм людини, не викликає алергії;
– відсутність електромагнітних полів;
– не впливає на вологість повітря;
– рівномірний розподіл температури по всій поверхні, що дуже комфортно та сприятливо для людини;
– плівка має невелику товщину, тому висота в приміщенні майже не змінюється;
– сумісна з будь-яким оздоблювальним матеріалом;
– швидкий монтаж;
– найбільш економна серед інших видів теплої підлоги.

Отже, тепла підлога є не лише елементом престижу, але й створює комфортне та здорове оточення в квартирі та будинку. Укладання підлоги з підігрівом краще здійснювати за допомогою кваліфікованих спеціалістів. Проте, деякі види цих систем можна змонтувати і самостійно. А от який саме підігрів підлоги встановлювати в помешканні вибір за Вами.

Дізнайтесь більше про

Читайте також