Утеплення будинку – розкіш чи необхідність?

Утеплення будинку – розкіш чи необхідність?

Постійне підвищення цін на тепло та електроенергію в Україні вимагає усе частіше звертатись до питання економії. Тому і однією з найбільш актуальних тем, на сьогоднішній день, є збереження тепла у будинку, квартирі. Утеплення будинку або теплоізоляція дозволяє значно зменшити витрати на опалення, шляхом значного зниження втрати тепла через стіни. Якщо ж будівництво лише планується, то при грамотному утепленні можна мінімізувати і витрати на системи опалення, наприклад, придбавши меншу кількість радіаторів чи менш потужний котел. Проте, проблематика утеплення є досить складною. Для того, щоб обрати спосіб утеплення необхідно враховувати безліч факторів.
Насамперед проаналізувати як саме будинок втрачає тепло, тобто практично припинити витік тепла в найбільш значущих саме для певного будинку місцях. Згідно даних вимірювання рівня тепловтрат у будинку найбільшої уваги потребують неутеплені стіни (37% тепла втрачається через них), далі вікна, двері (21%), дах (21%), підвал (12%), вентиляційні канали (9%).
Також не потрібно забувати і про тип поверхні, особливості матеріалів використаних при будівництві та перепад температур. Зокрема, між підвалом та житловим приміщенням перепад температур складає 7-26°С, тоді як між вулицею та приміщенням перепад досягає і до 50°С.

На ринку будівельних матеріалів пропонують безліч утеплювачів як традиційних, так і новинок. Умовно утеплювачі можна поділити на такі групи:

1) ватні – це скло і мінвата різних виробників, в тому числі мінераловатні блоки;

2) листові – пінопласти, екструдовані полістироли і т.п.;

3) пінні – напилюються на конструкцію і “виростають” до необхідної товщини;

4) інші – рідко використовуються, наприклад, теплі штукатурки, спінена целюлоза і т.д.

Вибір конкретного матеріалу залежить від уподобань, бажань та фінансових можливостей замовника. Кожен з видів утеплювачів має як свої переваги, так і недоліки, почерпнути інформацію про які можна як з реклами, газет, журналів, Інтернету, так і безпосередньо у продавців.

Проте, окрім вибору утеплювача необхідно приділити увагу і правильній технології. Загалом застосовують такі системи теплоізоляції стін:

1) Утеплення стін ззовні.
Зовнішнє утеплення запобігає також і промерзанню стін, продовжується їх довговічність. Завдяки тому, що за технологією обов’язковим є і кінцева обробка поверхні, тобто оздоблення будинок матиме новий вигляд. Вибір тут великий, починаючи від сайдингу різних видів, клінкерної цегли і закінчуючи штукатуркою, каменем.

2) Утеплення стін зсередини в тому числі мансарди, підвалу.
Найдешевший спосіб. Використовують частіше під час ремонту приміщень. Проте, необхідно пам’ятати про проблему екологічності. А отже, слід обирати найменш шкідливі для організму матеріали.

3) Утеплення між стінами.
Використовують тільки на етапі будівництва будинку.

Найбільш цікавим, звичайно, є питання вартості квадратного метра утеплення. Проте, знову ж, на це впливає безліч чинників і кошторис прораховується у кожному випадку індивідуально.

Отже, розібратись самому з усіма питаннями щодо утеплення помешкання досить важко. Це завдання спеціаліста, який може дати консультацію лише після виїзду на об’єкт. Головним завданням тут є результат, а саме, наскільки градусів підніметься температура у помешканні після здійснення комплексу робіт по теплоізоляції.

Дізнайтесь більше про

Читайте також